Sal. Ağu 20th, 2019

Ansiklopedix

Bilginin Merkezi

Halis Karataş, Kendi Hayatını Anlatan Filmde Rol Aldı

2 min read

Halis Karataş, kendi gerçek hikayesinin anlatıldığı Şampiyon’da Ekin Koç’un rakibini canlandırdı.

Ay Yapım ve Med Yapım’ın yapımcılığında çekilen geçtiğimiz Cuma günü izleyici ile buluşan yılın filmi “Şampiyon”da tanınmış kişi jokey Halis Karataş misafir oyuncu olarak bulundu.

Başrollerini Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’ın paylaştığı efsane yarış atı Bold Pilot ve onun bir araya getirdiği jokey Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki ebedi aşkın gerçek hikayesini beyaz perdeye taşıyan “Şampiyon”da tanınmış kişi sporcu kendisine rakip oldu.

Büyük beğeni toplayan ve övgü dolu yorumlarla isminden söz ettiren “Şampiyon”da Halis Karataş, Gazi Koşusunda Ekin Koç’a rakip jokey olarak bulundu. İkilinin yarışın başında yan yana gelip birbirlerini selamladıkları sahne sinemalarda seyirciler tarafından alkışlandı.

Ünlü jokey duygularını şöyle dile getirdi: “Bold Pilot bir dönem çok popülerdi fakat 30 yaş altı nesil onu tanımıyor ki. Onun hikâyesini duysunlar istedim. Bizim hikâyemizi… Zira biz onunla bir olarak hatıralıyorduk. Bu yüzden film önerisi gelince tereddüte düşmedim. Hem de çocuklarıma bırakacağım ehemmiyetli bir kalıt olabilir, dedim. O istikametten baktım ve elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalıştım.”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün destek olduğu “Şampiyon” filminin medya sponsorluğunu Kral FM üstleniyor. Yönetmenliğini Ahmet Doğal’ın üstlendiği efsaneleşmiş bir aşkın ve başarının gerçek hikayesini konu alan “Şampiyon”, dev prodüksiyonu ve kuvvetli oyuncu kadrosuyla Türkiye sinemalarında vizyonda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.